Page principale au dessus Datenschutzerklärung Server statistics agenda plus information Admin login   Version 3.0.54 
de en fr nl es pt ru hu pl

Bracara Augusta Match 2021

RégionPOR
OrganisateurSociedade de Tiro de Braga
Lieuhttp://www.ctba.bracara.org/BRACARA/VV_Open_inform_ing.htm
Date09-11.07.2021
Fin des inscriptions30.05.2021 20:00
DisciplineIPSC Handgun
Level3
Stages18
Nombre de coupsca. 350
Tiré en1 day 1/2
Montant de l'inscriptionEUR 110 (including lunch ),- (Junior: 0,-)
Payement
Prépaiement après inscription par transfert bancaire à:

Bank contact: Banco Santander Totta S.A
Address: Rua da Gandra, n.º 2, 4705-731 Celeirós BRG, Portugal
NIB: 0018 0003 4844 3022 0200 6
IBAN: PT50 0018 0003 4844 3022 0200 6
SWIFT: TOTAPTPL
Account name: Clube de Tiro Bracara Augusta
Veuillez identifier vos transferts, qui paye pour qui!,(PAS de remboursement possible après la fin des enregistrements)
NUMERO DE SQUAD !

Statutdéfinitif
InterlocuteurJosé Gonçalves
Rua da Sofia N. 22
1° Esq. Braga
E-Mail: goncalves.jose@gmail.com
Phone: +351 963 952 126
MatchdirectorJosé Gonçalves
RangemasterVictor Riubrugent
StatsdirectorWinMSS
Remarque
Pour les RO:
  • Veuillez vous enregistrer au prématch si vous souhaitez tirer, si vous ne pouvez pas venir travailler les 3 jours, veuillez le spécifier lors de votre enregistrement, par défaut vous serez considéré comme travaillant 3 jours.
  • PAS de frais d'engagement pour les RO travaillant 3 jours.
  • GRATUIT accomodations pour les RO durant le match et prematch.

Annoncehtml (Di 13 Apr 2021 18:03:04 CEST)
Liste des participantshtml
Prénom
Nom
E-mail
Région
Division
Catégorie
Power factorMinorMajor
Squad
RO
Sponsor
Remarque
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Division \ Catégorie  --- JuniorLadySeniorSuperSeniorSumGeneralMayorseñora
Open8136523   
Standard13 35627   
Production30 618761   
Classic3  227   
Production Optics7 36420   
Estándar     5311
Producción     1  1
Somme611153724144312
ESP70
POR31
FRA20
SUI8
GIB8
EST2
GER2
BLR1
FIN1
GUA1
presidentsmedals3
presidentsmedals7

Squad 1Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 5Squad 2Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 6
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Juan KretzSUIProductionOverall1red Elsa JoaquimPORStandardLady
2red Mauro XavierPORProductionOverall2red Alejandro Martinez fernandezESPProductionOverall
3red José gonzalo Araujo jerezESPProductionOverall3red Luis Montero BernardinoESPStandardOverall
4red Sergio Calzada AsencioESPProductionOverall4red Fco Javier López GarcíaESPProductionSuperSenior
5red Marc Clusa aguilarESPProductionOverall5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 3Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 3Squad 4Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 4
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Artem YultyyevPORStandardOverall1red Isabel maria Lapaz perezESPProduction OpticsLady
2red Igor CoadaPORStandardOverall2green JOSE Mª Ortega quesadaESPProductionOverall
3red Sergey PushkarevPORStandardSenior3green Francisco Blanco ViciosaESPProductionSenior
4red Vitaliy ChalikovPORProductionSenior4green Carlos Javier Sánchez PardoESPProductionOverall
5red Andrey VoskresenskiyESPProductionSenior5red Jose luis Lapaz perezESPEstándarGeneral
6red Uladzimir StanchykBLRProductionOverall6red Jose Martinez CanteroESPStandardOverall
7red Paulo RodriguesPORStandardOverall7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 5Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 8Squad 6Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red António PalhaPORProductionSenior1   
2red Luis CarvalhoPORProductionSenior2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 7Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10Squad 8Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 9Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 8Squad 10Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 5
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1green Bernardino Fernández MansillaESPStandardOverall1red Diana Alexandra Herrera MejíaESPProducciónseñora
2red Eduardo Muñoz PrendesESPProductionSenior2red Juan Arturo Alonso ParraESPProduction OpticsSenior
3   3red Lorenzo Frau OrtizESPClassicSuperSenior
4   4red Elisabet Frau pecoESPStandardLady
5   5red Antonio Romero DelgadoESPStandardSuperSenior
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 11Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10Squad 12Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 13Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10Squad 14Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 15Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10Squad 16Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 17Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10Squad 18Vendredi 08:00 all day-Samedi 08:00h morningPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      

Squad 19Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 6Squad 20Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 10
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Olivier ChrapkiewiczFRAProductionSenior1   
2red Robert MendesPORProductionOverall2   
3red Martial JbFRAProductionOverall3   
4red Patrick BadaireFRAProductionSuperSenior4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 21Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 8Squad 22Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 2
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Aare SosaarESTClassicSuperSenior1green John HolmesGIBProduction OpticsSenior
2red Silva SosaarESTProduction OpticsLady2red Mario ApapGIBOpenSuperSenior
3   3green Stephen BorgeGIBOpenOverall
4   4green Rachael HermidaGIBOpenLady
5   5green Jeff PitchfordGIBProductionSenior
6   6green Shane AtheyGIBProduction OpticsSuperSenior
7   7green Edward YomeGIBOpenSuperSenior
8   8red Anthony De SotoGIBOpenSenior
9   9   
10   10   
      
Squad 23Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 6Squad 24Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 8
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red José CarvalhoPOROpenSenior1red Jean TardiFRAProductionOverall
2red Miguel CarvalhoPOROpenOverall2red Anne BeauvilliersFRAProductionLady
3red João Lebre de FreitasPORStandardOverall3   
4red Mario Jorge Pereira Machado de MatosGERStandardSenior4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 25Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 3Squad 26Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 8
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Jose antonio Gonzalez dominguezESPStandardSuperSenior1red Fernando CruzPORStandardOverall
2red Jose Ramon Asensio morenoESPStandardOverall2red José MachadoPORProductionSuperSenior
3red Juan pedro Garcia diazESPEstándarMayor3   
4red Christopher LondonESPOpenOverall4   
5red Concepcion Perez gilESPEstándarseñora5   
6red Angel Lavin campoESPOpenSuperSenior6   
7red Chema Marcos ferreroESPOpenSuperSenior7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 27Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 7Squad 28Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 4
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red César MachadoPOROpenOverall1green Annamaria ZanardiSUIOpenLady
2red Rui CenteioPORProductionOverall2green Remo SchranerSUIOpenSenior
3red Pedro Encarnação GomesPORClassicSenior3green Patrick RoosSUIStandardOverall
4   4red Christian WiprächtigerSUIStandardOverall
5   5red Gregor ReineckGERClassicOverall
6   6red Franz RöösliSUIStandardSenior
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 29Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 10Squad 30Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 0
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1red Bue Darias MedinaESPProductionSenior
2   2red Santiago Del Pozo BurruecosESPProductionOverall
3   3red Natalia Botella GalianaESPProductionLady
4   4red Javier Cabre GarciaESPProductionOverall
5   5red Alfonso Torres DiazESPProductionSenior
6   6green Angel Julian Gonzalez del OlmoESPProductionOverall
7   7red Jose vicente Turiégano LacarteESPEstándarGeneral
8   8red Gabriel Pitarch GarciaESPEstándarGeneral
9   9red Alberto Castrillo SacristánESPProductionOverall
10   10red Juan pablo AbascalGUAStandardOverall
      
Squad 31Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 0Squad 32Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 2
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Gonzalo De la encarnacion mompelESPProductionOverall1red Andrés Jesús Montiel ReyesESPProduction OpticsOverall
2red Eduardo DeCobosESPProductionOverall2red ANDRÉS Montiel molinaESPStandardSuperSenior
3red Yuraima DiazESPProductionLady3red Jorge Gutiérrez AfonsoESPProduction OpticsOverall
4red Pilar Moreno morenteESPProduction OpticsLady4red Nestor Ibañez TovarESPProductionOverall
5red José Manuel Peral CampsESPOpenSenior5green Francisco javier Honrubia RuizESPOpenJunior
6red Juan Guerrero cabreraESPProductionOverall6red Roberto Pillado GalindoESPProductionOverall
7red Alfonso Hernandez sierraESPOpenOverall7red Santiago Garcia CansecoESPProductionSuperSenior
8red Oscar Otero garridoESPProduction OpticsSenior8red Antonio ParejaESPClassicOverall
9red Jose manuel Moreiras rajoESPProductionSuperSenior9   
10green Juan Rodriguez pintorESPStandardSuperSenior10   
      
Squad 33Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 4Squad 34Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 8
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1red Miguel RamosPORProductionOverall1red Morgan DenoyellesFRAProductionOverall
2red Mauricio SampaioPORStandardOverall2red Marie-Claude DenoyellesFRAProductionLady
3red Nuno BergaPORProduction OpticsOverall3   
4red Manuel SilvaPORStandardSenior4   
5red João MonteiroPOROpenOverall5   
6green Jérôme CzykajloFRAOpenOverall6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 35Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 10Squad 36Samedi 14:00h afternoon-Dimanche 08:00h all dayPlaces: 10, libre: 1
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1   1green Pierre-louis ChauvotFRAProduction OpticsSenior
2   2green Michel RibeiroFRAOpenSenior
3   3green Gérald MarsolFRAProductionOverall
4   4green Laurent MilleraFRAProductionSenior
5   5green Jeremie CadetFRAProduction OpticsOverall
6   6red Buenaventura Darias medinaESPProductionSenior
7   7red Marja-Leena VapanenFINStandardLady
8   8red Nicolas Arroyo NavidadESPProductionSenior
9   9red Alexandra Darias VapanenESPProductionLady
10   10   
      

Squad 37Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 6, libre: 1Squad 38Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 6, libre: 1
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1green José GonçalvesPORStandardSenior1red Jordi Hidalgo EloyESPProduction OpticsSenior
2green Hugo SimoesPORProduction OpticsOverall2green Manuel Moreno MorenoESPProductionSenior
3green Jose GuimarãesPORClassicOverall3red Horaci Bernabe pardoESPOpenOverall
4green Miguel FradePORStandardSuperSenior4green Diego Cruz MembrivezESPProduction OpticsSuperSenior
5red Carlos ParadinhaPORProductionOverall5red Victor MartinezESPProduction OpticsSenior
6   6   
      
Squad 39Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 6, libre: 0Squad 40Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 6, libre: 0
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1green Bruno HageFRAProduction OpticsSuperSenior1green Detlef SANCHEZ-REDONDO HAGLESPProductionSenior
2green António Machial PintoPORProductionOverall2green Manuel Carral DiezESPProduction OpticsOverall
3red José SousaPORProductionSenior3green Xavier CandelierFRAProduction OpticsOverall
4green Sergio RamosPORProductionSenior4green Jose DumontFRAProductionSuperSenior
5green Fabrice HourlonFRAProduction OpticsSuperSenior5green Jean FarkasFRAProductionSuperSenior
6green Cesard MeiFRAStandardSuperSenior6red JESÚS Bravo viscasillasESPProductionSenior
      
Squad 41Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 6, libre: 3Squad 42Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 6, libre: 1
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
1green Alain ArnoldSUIProductionOverall1red Christian LÓPEZ CARMONAESPProductionOverall
2green Tanja ArnoldSUIProductionLady2red Jose Rouco baoESPProductionOverall
3green Jean-François DesaugèreFRAOpenSuperSenior3green Cristina BarrosESPOpenLady
4   4green Victor RiubrugentESPOpenSenior
5   5green Javier Honrubia  de la cruzESPClassicSenior
6   6   
      
Squad 43Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 0, libre: 0Squad 44Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 0, libre: 0
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
      
Squad 45Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 0, libre: 0Squad 46Jeudi prematch 08:00h all dayPlaces: 0, libre: 0
NomRégionDivisionCatégorieNomRégionDivisionCatégorie
      
red: nouveau, peu claire ou impayé (100)
green: confirmé / payé (44)