Home Info Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Versie 3.0.54 
de en fr nl es pt ru hu pl

Bracara Augusta Match 2021

RegioPOR
ClubSociedade de Tiro de Braga
Locatiehttp://www.ctba.bracara.org/BRACARA/VV_Open_inform_ing.htm
Datum09-11.07.2021
Deadline30.05.2021 20:00
Wedstrijd typeIPSC Handgun
Level3
Stages18
Schotenca. 350
Geschoten in1 day 1/2
InschrijvingsgeldEUR 110 (including lunch ),- (Juniors: 0,-)
Betaling
payment, after subscription by money transfer to:

Bank contact: Banco Santander Totta S.A
Address: Rua da Gandra, n.º 2, 4705-731 Celeirós BRG, Portugal
NIB: 0018 0003 4844 3022 0200 6
IBAN: PT50 0018 0003 4844 3022 0200 6
SWIFT: TOTAPTPL
Account name: Clube de Tiro Bracara Augusta
Please take care that it's identifiable who was paid for!,(NO refund possible after the end of registration)

Statusdefinitief
ContactJosé Gonçalves
Rua da Sofia N. 22
1° Esq. Braga
E-Mail: goncalves.jose@gmail.com
Phone: +351 963 952 126
MatchdirectorJosé Gonçalves
RangemasterVictor Riubrugent
StatsdirectorWinMSS
Opmerkingen
For ROs:
  • Please register yourself for shooting during the Prematch. If you are not able to work for 3 days, please specify during registration, failure to do so will automatically assume you are working for 3 days.
  • NO registration fees for ROs working 3 days.
  • FREE accomodation for ROs during the whole match.

Aankondiginghtml (Di 13 Apr 2021 18:03:04 CEST)
Deelnemerslijsthtml
Voornaam
Naam
E-mail
Regio
Divisie
Category
Power FactorMinorMajor
Squad
RO
Sponsor
Opmerkingen
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Divisie \ Category  --- JuniorLadySeniorSuperSeniorSumGeneralMayorseñora
Open8136523   
Standard13 35627   
Production30 618761   
Classic3  227   
Production Optics7 36420   
Estándar     5311
Producción     1  1
Som611153724144312
ESP70
POR31
FRA20
SUI8
GIB8
EST2
GER2
BLR1
FIN1
GUA1
presidentsmedals3
presidentsmedals7

Squad 1Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 5Squad 2Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 6
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Juan KretzSUIProductionOverall1red Elsa JoaquimPORStandardLady
2red Mauro XavierPORProductionOverall2red Alejandro Martinez fernandezESPProductionOverall
3red José gonzalo Araujo jerezESPProductionOverall3red Luis Montero BernardinoESPStandardOverall
4red Sergio Calzada AsencioESPProductionOverall4red Fco Javier López GarcíaESPProductionSuperSenior
5red Marc Clusa aguilarESPProductionOverall5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 3Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 3Squad 4Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 4
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Artem YultyyevPORStandardOverall1red Isabel maria Lapaz perezESPProduction OpticsLady
2red Igor CoadaPORStandardOverall2green JOSE Mª Ortega quesadaESPProductionOverall
3red Sergey PushkarevPORStandardSenior3green Francisco Blanco ViciosaESPProductionSenior
4red Vitaliy ChalikovPORProductionSenior4green Carlos Javier Sánchez PardoESPProductionOverall
5red Andrey VoskresenskiyESPProductionSenior5red Jose luis Lapaz perezESPEstándarGeneral
6red Uladzimir StanchykBLRProductionOverall6red Jose Martinez CanteroESPStandardOverall
7red Paulo RodriguesPORStandardOverall7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 5Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 8Squad 6Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red António PalhaPORProductionSenior1   
2red Luis CarvalhoPORProductionSenior2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 7Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 8Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 9Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 8Squad 10Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 5
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green Bernardino Fernández MansillaESPStandardOverall1red Diana Alexandra Herrera MejíaESPProducciónseñora
2red Eduardo Muñoz PrendesESPProductionSenior2red Juan Arturo Alonso ParraESPProduction OpticsSenior
3   3red Lorenzo Frau OrtizESPClassicSuperSenior
4   4red Elisabet Frau pecoESPStandardLady
5   5red Antonio Romero DelgadoESPStandardSuperSenior
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 11Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 12Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 13Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 14Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 15Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 16Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 17Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 18Vrijdag 08:00 all day-Zaterdag 08:00h morningStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      

Squad 19Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 6Squad 20Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Olivier ChrapkiewiczFRAProductionSenior1   
2red Robert MendesPORProductionOverall2   
3red Martial JbFRAProductionOverall3   
4red Patrick BadaireFRAProductionSuperSenior4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 21Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 8Squad 22Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 2
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Aare SosaarESTClassicSuperSenior1green John HolmesGIBProduction OpticsSenior
2red Silva SosaarESTProduction OpticsLady2red Mario ApapGIBOpenSuperSenior
3   3green Stephen BorgeGIBOpenOverall
4   4green Rachael HermidaGIBOpenLady
5   5green Jeff PitchfordGIBProductionSenior
6   6green Shane AtheyGIBProduction OpticsSuperSenior
7   7green Edward YomeGIBOpenSuperSenior
8   8red Anthony De SotoGIBOpenSenior
9   9   
10   10   
      
Squad 23Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 6Squad 24Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red José CarvalhoPOROpenSenior1red Jean TardiFRAProductionOverall
2red Miguel CarvalhoPOROpenOverall2red Anne BeauvilliersFRAProductionLady
3red João Lebre de FreitasPORStandardOverall3   
4red Mario Jorge Pereira Machado de MatosGERStandardSenior4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 25Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 3Squad 26Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Jose antonio Gonzalez dominguezESPStandardSuperSenior1red Fernando CruzPORStandardOverall
2red Jose Ramon Asensio morenoESPStandardOverall2red José MachadoPORProductionSuperSenior
3red Juan pedro Garcia diazESPEstándarMayor3   
4red Christopher LondonESPOpenOverall4   
5red Concepcion Perez gilESPEstándarseñora5   
6red Angel Lavin campoESPOpenSuperSenior6   
7red Chema Marcos ferreroESPOpenSuperSenior7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 27Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 7Squad 28Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 4
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red César MachadoPOROpenOverall1green Annamaria ZanardiSUIOpenLady
2red Rui CenteioPORProductionOverall2green Remo SchranerSUIOpenSenior
3red Pedro Encarnação GomesPORClassicSenior3green Patrick RoosSUIStandardOverall
4   4red Christian WiprächtigerSUIStandardOverall
5   5red Gregor ReineckGERClassicOverall
6   6red Franz RöösliSUIStandardSenior
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 29Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 30Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1red Bue Darias MedinaESPProductionSenior
2   2red Santiago Del Pozo BurruecosESPProductionOverall
3   3red Natalia Botella GalianaESPProductionLady
4   4red Javier Cabre GarciaESPProductionOverall
5   5red Alfonso Torres DiazESPProductionSenior
6   6green Angel Julian Gonzalez del OlmoESPProductionOverall
7   7red Jose vicente Turiégano LacarteESPEstándarGeneral
8   8red Gabriel Pitarch GarciaESPEstándarGeneral
9   9red Alberto Castrillo SacristánESPProductionOverall
10   10red Juan pablo AbascalGUAStandardOverall
      
Squad 31Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 0Squad 32Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 2
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Gonzalo De la encarnacion mompelESPProductionOverall1red Andrés Jesús Montiel ReyesESPProduction OpticsOverall
2red Eduardo DeCobosESPProductionOverall2red ANDRÉS Montiel molinaESPStandardSuperSenior
3red Yuraima DiazESPProductionLady3red Jorge Gutiérrez AfonsoESPProduction OpticsOverall
4red Pilar Moreno morenteESPProduction OpticsLady4red Nestor Ibañez TovarESPProductionOverall
5red José Manuel Peral CampsESPOpenSenior5green Francisco javier Honrubia RuizESPOpenJunior
6red Juan Guerrero cabreraESPProductionOverall6red Roberto Pillado GalindoESPProductionOverall
7red Alfonso Hernandez sierraESPOpenOverall7red Santiago Garcia CansecoESPProductionSuperSenior
8red Oscar Otero garridoESPProduction OpticsSenior8red Antonio ParejaESPClassicOverall
9red Jose manuel Moreiras rajoESPProductionSuperSenior9   
10green Juan Rodriguez pintorESPStandardSuperSenior10   
      
Squad 33Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 4Squad 34Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Miguel RamosPORProductionOverall1red Morgan DenoyellesFRAProductionOverall
2red Mauricio SampaioPORStandardOverall2red Marie-Claude DenoyellesFRAProductionLady
3red Nuno BergaPORProduction OpticsOverall3   
4red Manuel SilvaPORStandardSenior4   
5red João MonteiroPOROpenOverall5   
6green Jérôme CzykajloFRAOpenOverall6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 35Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 36Zaterdag 14:00h afternoon-Zondag 08:00h all dayStartplaatsen: 10, Vrij: 1
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1green Pierre-louis ChauvotFRAProduction OpticsSenior
2   2green Michel RibeiroFRAOpenSenior
3   3green Gérald MarsolFRAProductionOverall
4   4green Laurent MilleraFRAProductionSenior
5   5green Jeremie CadetFRAProduction OpticsOverall
6   6red Buenaventura Darias medinaESPProductionSenior
7   7red Marja-Leena VapanenFINStandardLady
8   8red Nicolas Arroyo NavidadESPProductionSenior
9   9red Alexandra Darias VapanenESPProductionLady
10   10   
      

Squad 37Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 6, Vrij: 1Squad 38Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 6, Vrij: 1
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green José GonçalvesPORStandardSenior1red Jordi Hidalgo EloyESPProduction OpticsSenior
2green Hugo SimoesPORProduction OpticsOverall2green Manuel Moreno MorenoESPProductionSenior
3green Jose GuimarãesPORClassicOverall3red Horaci Bernabe pardoESPOpenOverall
4green Miguel FradePORStandardSuperSenior4green Diego Cruz MembrivezESPProduction OpticsSuperSenior
5red Carlos ParadinhaPORProductionOverall5red Victor MartinezESPProduction OpticsSenior
6   6   
      
Squad 39Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 6, Vrij: 0Squad 40Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 6, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green Bruno HageFRAProduction OpticsSuperSenior1green Detlef SANCHEZ-REDONDO HAGLESPProductionSenior
2green António Machial PintoPORProductionOverall2green Manuel Carral DiezESPProduction OpticsOverall
3red José SousaPORProductionSenior3green Xavier CandelierFRAProduction OpticsOverall
4green Sergio RamosPORProductionSenior4green Jose DumontFRAProductionSuperSenior
5green Fabrice HourlonFRAProduction OpticsSuperSenior5green Jean FarkasFRAProductionSuperSenior
6green Cesard MeiFRAStandardSuperSenior6red JESÚS Bravo viscasillasESPProductionSenior
      
Squad 41Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 6, Vrij: 3Squad 42Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 6, Vrij: 1
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green Alain ArnoldSUIProductionOverall1red Christian LÓPEZ CARMONAESPProductionOverall
2green Tanja ArnoldSUIProductionLady2red Jose Rouco baoESPProductionOverall
3green Jean-François DesaugèreFRAOpenSuperSenior3green Cristina BarrosESPOpenLady
4   4green Victor RiubrugentESPOpenSenior
5   5green Javier Honrubia  de la cruzESPClassicSenior
6   6   
      
Squad 43Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 0, Vrij: 0Squad 44Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
      
Squad 45Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 0, Vrij: 0Squad 46Donderdag prematch 08:00h all dayStartplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
      
red: nieuw of onbevestigd of nog niet betaald (100)
green: bevestigd / betaald (44)