Home Info Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Versie 3.0.54 
de en fr nl es pt ru hu pl

PSC HBQ Anchorman Trophy 2021

RegioGER
Club
PSC GmbH, Uwe Lange, Webergasse 3, 09111 Chemnitz, uwe.lange@psc-event.de, +49=371/909500
LocatieMittlerer Weg 11
76661 Philippsburg
Datum13.-15.08.2021
Deadline30.06.2021 and deadline of payment
Wedstrijd typeIPSC Handgun
Level3
Stages16
Schotenca. 290
Geschoten in1 dag
InschrijvingsgeldEUR 135,00
BetalingNur per Vorkasse bis zum 30.06.2021

PSC GmbH
IBAN: DE12 7013 0800 0002 2325 02
BIC: GENODEF1M06

Startgeld ist Reuegeld!

Startplätze sind ohne vorherige Absprache nicht übertragbar!

No money back after 30.06.2021

ROs und Helfer melden sich beim Matchdirektor Harold Ruzanji match@psc-event.de

Die Schützen verpflichten sich, während des Matches beim Abkleben und nach dem Match beim Abbau zu helfen.
Statusdefinitief
ContactHarold Ruzanji
Sternengasse 11
76275 Ettlingen
E-Mail: harold.ruzanji@mac-esw.de
Tel.: 0172/3459222
MatchdirectorHarold Ruzanji, Uwe Lange
RangemasterChristian Leischner
StatsdirectorJürgen Öfner
Aankondiginghtml (Di 13 Apr 2021 18:13:32 CEST)
Deelnemerslijsthtml
Voornaam
Naam
E-mail
Regio
IPSC licentie nummer
Divisie
Category
Power FactorMinorMajor
Squad
RO
Sponsor
Opmerkingen
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Divisie \ Category  --- LadySeniorSuperSeniorSum
Open9311629
Standard24418349
Production31613454
Revolver2 518
Classic21328
Production Optics12 10325
Som80146019173
GER144
SUI18
NED7
FRA3
BEL1
presidentsmedals3
presidentsmedals5

Squad 1Vrijdag 08:00h  (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 0, Vrij: 0Squad 2Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 7
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
   1red Ilko PillarGERStandardOverall
   2red Andreas GoihlGERProduction OpticsSenior
   3red Ralf GötzingerGERStandardSenior
   4   
   5   
   6   
   7   
   8   
   9   
   10   
      
Squad 3Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 8Squad 4Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green Andrej WeberGERProductionSenior1   
2green Michael RuehleGERProductionOverall2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 5Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 6Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 7Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 8Squad 8Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 3
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Mike WidigerGERStandardSenior1red Wolfgang KühnGEROpenSenior
2green Michael ScholppGERStandardOverall2green Matthias KleinGEROpenOverall
3   3red Svenja LehmannGERClassicLady
4   4red Karl HörerGERProduction OpticsSuperSenior
5   5red Ulf StiegenGERProductionOverall
6   6red Gunnar Friedrich FesslerGERProduction OpticsSenior
7   7red Marus ReinoldGERStandardSenior
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 9Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 10Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 9
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1red Maik RadnyGERStandardOverall
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 11Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 12Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 13Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 5Squad 14Vrijdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Jürgen BraunGERProductionSenior1   
2red Viola MoserGERProductionLady2   
3red Emila KabatekGERProductionLady3   
4red Günther KnausGERRevolverSenior4   
5red Holger JöstGERRevolverSenior5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 15Vrijdag 08:00h  (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 10, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategory
1red Daniel BuleandraGERStandardOverall
2green Andreas SirtlGERProductionOverall
3   
4   
5   
6   
7   
8   
9   
10   
   

Squad 16Zaterdag 08:00h  (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 17Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1green Zuber ChristianGERProductionSenior
2   2red Uwe MohrGERStandardSuperSenior
3   3red Olaf van EßenGERProductionSenior
4   4red Michael AltmaierGERProductionOverall
5   5red Florian FriedrichGERProductionOverall
6   6red Lutz FiesserGERProductionSenior
7   7red Florian LerouxGERStandardOverall
8   8red Daniel KraftGERProductionOverall
9   9red Herbert KraftGEROpenSuperSenior
10   10red Lisa Mariack-KraftGEROpenLady
      
Squad 18Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 0Squad 19Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 1
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Niklas KleinGERStandardOverall1green Stefan BrandmeierGERStandardSenior
2red Julian StahlGEROpenOverall2red Simon MoritzGERProductionOverall
3red Lothar PohlGEROpenSenior3red Nina LehmannGEROpenLady
4red Andreas PfeifferGEROpenOverall4red Jörn HeidenreichGERProductionOverall
5red Günter EbenhöhGEROpenSuperSenior5red Michael SchäferGERStandardOverall
6red Andre NiebergallGERProductionOverall6red Helmut BurkhartGERProductionSuperSenior
7green Gregor FreiSUIProduction OpticsOverall7red Rita BurkhartGERStandardLady
8red Norman WeidmannGERStandardOverall8green Hubert ScheperGEROpenSenior
9red Christian JungkindGERProduction OpticsOverall9red Sven BiermannGERProductionOverall
10red Sven ReitlerGERProductionOverall10   
      
Squad 20Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 1Squad 21Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 1
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green Horst P. BeckGEROpenSenior1red Sascha KrämerGERStandardOverall
2red Markus DrottGERProductionSenior2red Hubert MichelsGERStandardSenior
3red Gérard MarcillacFRAClassicSuperSenior3red Dieter ter HaarGERClassicSuperSenior
4red Franz FriedrichGERProduction OpticsSuperSenior4red Toby KleinhansGERProduction OpticsOverall
5red Christophe ZimmermannFRAOpenSenior5red Michael SalzerGERProduction OpticsSenior
6red Jérémie DuroBELProductionSenior6green Christian PetersGERProduction OpticsOverall
7red Yannick SamsonFRAStandardOverall7red Christian ThiesGERProduction OpticsOverall
8red Gabriel BaraliaGEROpenOverall8red Ralf SchmidtGERProduction OpticsSenior
9red Michael KeifenheimGERProduction OpticsOverall9red Klaus FehrerGERClassicSenior
10   10   
      
Squad 22Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 4Squad 23Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Jürgen HaiplGERRevolverSenior1red Axel LochmannGERStandardOverall
2red Benjamin SteinertGERRevolverOverall2red Andreas FentGERStandardSenior
3red Patrik SchneiderSUIOpenSuperSenior3red Peter SchönerGERProductionSuperSenior
4red Hampi BroschSUIClassicSenior4red Alexander SchultheißGEROpenOverall
5red Bruno BetschartSUIOpenSuperSenior5red Franz OchsenbauerGERStandardOverall
6red Feti ToskuSUIOpenSenior6red Karsten BeckerGERProduction OpticsSuperSenior
7   7green Christian AltmannGERStandardSenior
8   8red Manfred ErglerGERProductionSuperSenior
9   9green Uwe HagenauerSUIStandardSenior
10   10green Dina WiranitaSUIProductionLady
      
Squad 24Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 25Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 7
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1red Ulli SchickGERStandardOverall
2   2red Rene SchickGERStandardOverall
3   3red Detlef DransfeldGERStandardSenior
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 26Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 9Squad 27Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 7
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Roland BourgesGERProductionOverall1red Michael KaltGEROpenSenior
2   2red Ralf MayerGERProduction OpticsSenior
3   3red Karsten NiemannGERStandardSenior
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 28Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 7Squad 29Zaterdag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Henning KrügerGERStandardOverall1red Erik SchmidtGERProductionOverall
2red Volker KasperGERStandardOverall2red Christian HutherGERProductionOverall
3red Daniel RichterGERProductionOverall3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 30Zaterdag 08:00h  (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategory
1   
2   
3   
4   
5   
6   
7   
8   
9   
10   
   

Squad 31HBQ Squad Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 32Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 1
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1red Enzo Telese EnzoSUIOpenSuperSenior
2   2red Achim Walter WindischGERProductionOverall
3   3red Jonathan BalschunGERStandardOverall
4   4red Keppel DylanNEDOpenOverall
5   5red Wauben CheyenneNEDProductionLady
6   6red Tim SmithNEDProduction OpticsOverall
7   7red David LandeweerNEDRevolverSuperSenior
8   8red Sjef WaubenNEDProduction OpticsSenior
9   9red John KeppelNEDProduction OpticsSenior
10   10   
      
Squad 33Zondag 08:00h  (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 10, Vrij: 10Squad 34Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 4
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1red Michael FuchsGERStandardSenior
2   2red Ingo RauthmannGERProductionOverall
3   3red Stefan MöbsGERProductionSenior
4   4red Jens LischkeGERProductionOverall
5   5red Jörg HabenGERProductionSuperSenior
6   6red Silvio CramerGERProductionSenior
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 35Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 4Squad 36Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1green Harald LeidereiterGERProduction OpticsSenior1red Annamaria ZanardiSUIOpenLady
2green Helmut FriedrichGEROpenSenior2red Christian WiprächtigerSUIStandardOverall
3red Ralf SchlicherGERStandardSuperSenior3red Franz RöösliSUIStandardSenior
4green Christian BockGEROpenOverall4red Elias KennelSUIProductionOverall
5red Marco KeimpGERProduction OpticsSenior5red Remo SchranerSUIOpenSenior
6red Udo MohrlüderGERProductionSenior6red Oliver JosiSUIClassicSenior
7   7green Arno GranerGERStandardSenior
8   8red Maggie JosiSUIProductionLady
9   9red Robert HorvathSUIStandardOverall
10   10green Patrick RoosSUIProduction OpticsOverall
      
Squad 37Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 9Squad 38Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 6
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Luis SondereggerSUIStandardOverall1red Frank ReifferscheidtGEROpenOverall
2   2red Markus StecherGEROpenOverall
3   3green Max HungerGERStandardOverall
4   4green Yasmin EberleinGERStandardLady
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 39Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 0Squad 40Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Tom KronawitterGERRevolverOverall1green Michael TustGERProductionOverall
2red Jürgen RölleGERProductionOverall2red Fabian KrettGERProductionOverall
3green Michael GroßGEROpenSenior3red Johannes ReisingerGEROpenSuperSenior
4red Matthias DenkGERStandardSenior4red Gerhard GrünaugGERStandardSuperSenior
5red Heiko FreyGERClassicOverall5red Michael HofmannGERProductionOverall
6red Andy DauphinGERProduction OpticsOverall6red Vitalij MelehovGERClassicOverall
7red Lars HoffmannGERStandardOverall7red Stefan PrestelGERProductionOverall
8red Salvo SchillaciGERProduction OpticsOverall8red Norbert GickelGERProduction OpticsSenior
9red Uwe PfendertGERRevolverSenior9red Armin TervingGERProductionSenior
10red Eric CornelissenNEDRevolverSenior10red Holger KunzmannGERProductionOverall
      
Squad 41Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 7Squad 42Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 2
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Karsten KellerGERProductionOverall1red Martin RuppGERProductionOverall
2red Christoph SchorrGERProductionOverall2red Markus StobbeGERProductionSenior
3red Stefan AllesGERProductionSenior3red Matthias ObländerGERStandardSenior
4   4red Manuel KripplGERStandardOverall
5   5red Jennifer StobbeGERProductionLady
6   6red Tim KirchmayerGERStandardOverall
7   7green Klaus KleiberGEROpenSenior
8   8red Benjamin GablerGERProductionOverall
9   9   
10   10   
      
Squad 43Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 8Squad 44Zondag 08:00hStartplaatsen: 10, Vrij: 3
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Nils KnausGERStandardSenior1red Petra TutschkeGERStandardLady
2red Timo BaldGERProduction OpticsOverall2red Ralf OppermannGERStandardSenior
3   3green Boris MansionGERStandardSenior
4   4green Frauke MansionGERStandardLady
5   5red Benjamin ArendtGERProduction OpticsOverall
6   6red Oliver GebhardtGERProductionOverall
7   7red Illia KolosovGERProductionOverall
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 45Zondag 08:00h  (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 10, Vrij: 10
Nr.NaamRegioDivisieCategory
1   
2   
3   
4   
5   
6   
7   
8   
9   
10   
   

Squad 46Vrijdag 08:00 Squadding on RangeStartplaatsen: 0, Vrij: 0Squad 47Vrijdag 08:00 Squadding on RangeStartplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
      

Squad 48Zaterdag 08:00 Squadding on RangeStartplaatsen: 0, Vrij: 0Squad 49Zaterdag 08:00 Squadding on RangeStartplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
      

Squad 50Zondag 08:00 Squadding on RangeStartplaatsen: 0, Vrij: 0Squad 51Zondag  08:00 Squadding on RangeStartplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
      

red: nieuw of onbevestigd of nog niet betaald (147)
green: bevestigd / betaald (26)