Home Info Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Versie 3.1.6 
de en fr nl es pt ru hu pl

Tenerife Open 2021

RegioESP
ClubClub Deportivo Siete Alfas del Atlantico
LocatieC/ Via de Ronda km. 3 , 38208 San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife
Datum10.-12.12.2021
Deadline04.12.2021 23:00
Wedstrijd typeIPSC Handgun,
Level3
Stages16
Schotenongeveer 290
Geschoten in2 x 1/2 dagen
InschrijvingsgeldEUR 120,-
BetalingCAJASIETE, CAJA RURAL, S.C.C.
C/ REAL OROTAVA 33
38359 RAVELO
S/C DE TENERIFE (ESPAÑA)
IBAN: ES91 3076 0700 9826 3142 7727
BIC: BCOEESMM076
Statusdefinitief
ContactRalf Trautmann
Hofanger 4
86859 Igling
Tel.: +49 176 55051462
E-Mail: rt@1rt.de
MatchdirectorEDUARDO DE COBOS ABREU Info Tel: +49 176 55051462
RangemasterBUENAVENTURA DARIAS MEDINA
Statsdirectorn.n.
Aankondiginghtml (Mi 22 Sep 2021 12:36:44 CEST)
Deelnemerslijsthtml
Voornaam
Naam
E-mail
Regio
Divisie
Category
Power FactorMinorMajor
Squad
RO
Sponsor
Opmerkingen
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Divisie \ Category  --- LadySeniorSuperSeniorSum
Open7 3111
Standard 1315
Production722213
Classic  112
Production Optics327 12
Som17516543
GER13
SWE11
NED11
EST4
CZE2
DEN2
presidentsmedals3
presidentsmedals1

Squad 0Vrijdag (enkel voor RO’s / helpers)Startplaatsen: 0, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategory
   

Squad 1Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 0Squad 2Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 3
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Ralf TrautmannGERStandardSenior1red Anders Brath UrbanDENProductionOverall
2red Karl-Heinz HilbigGERStandardSuperSenior2red Anders BengtssonSWEProduction OpticsOverall
3red Jens KönigsdorfGERClassicSenior3red Hänry BengtssonSWEProduction OpticsOverall
4red Dominic OttoGEROpenOverall4red Linda PåhlmanSWEProduction OpticsLady
5red Oliver WinklerGEROpenSuperSenior5red Eva TurkovaCZEProductionLady
6red Lars HagemannDENProduction OpticsSenior6   
7red Michael Paul TheiligGERProduction OpticsSenior7   
8red Stefan AnnellSWEOpenOverall8   
      
Squad 3Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8Squad 4Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
Squad 5Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8Squad 6Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
Squad 7Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8Squad 8Zaterdag 09:00 + Zondag 09:00Startplaatsen: 8, Vrij: 7
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1red Jens SöderlundSWEOpenSenior
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      

Squad 9Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 0Squad 10Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 0
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Aare SosaarESTClassicSuperSenior1red Leo van Der SlotNEDOpenSenior
2red Silva SosaarESTProduction OpticsLady2red Ruud MolenaarNEDStandardSenior
3red Martin KunzGERProductionOverall3red Gert De RuijterNEDProduction OpticsSenior
4red Olga DausGERProductionLady4red Henk SalomonsNEDProduction OpticsSenior
5red Ricardo SolerSWEProductionOverall5red Thomas SpierenburgNEDStandardSenior
6red Niclas DalSWEProduction OpticsSenior6red Jan DoetsNEDOpenSenior
7red Mikael SchelénSWEOpenOverall7red Killy PhilippusNEDOpenOverall
8red Marcus NorbergSWEOpenOverall8red Sjef WaubenNEDProduction OpticsSenior
      
Squad 11Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 3Squad 12Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 6
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Danny SchoknechtGERProductionOverall1red Alexander FleischerGERProductionOverall
2red Axel ZarmstorfGERProductionOverall2red Franziska MannGERStandardLady
3red Zdeněk NěmečekCZEProductionSuperSenior3   
4red Arne ValgeESTOpenOverall4   
5red Raul ÕismaaESTOpenOverall5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
Squad 13Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 2Squad 14Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1red Robert KochGERProductionSenior1   
2red Kent StangvikSWEProduction OpticsSenior2   
3red Jeff van GeestNEDProduction OpticsOverall3   
4red Patrick DumayNEDProductionSenior4   
5red Koos van GeestNEDProductionSuperSenior5   
6red Robert ErikssonSWEProductionOverall6   
7   7   
8   8   
      
Squad 15Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8Squad 16Zaterdag 12:30 + Zondag 13:00Startplaatsen: 8, Vrij: 8
Nr.NaamRegioDivisieCategoryNr.NaamRegioDivisieCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
red: nieuw of onbevestigd of nog niet betaald (43)
green: bevestigd / betaald (0)