Home Impressum Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Version 3.0.61a 
de en fr nl es pt ru hu pl

TSCA Deep Water Cup

RegionFRA
Club 
Location1570 Route de la Lande 40230 SAINT JEAN DE MARSACQ
GPS : 43°38'73"N 1°16'27".56"0

Date20.-22.08.2021
Deadline15.07.2021
Match typeIPSC Handgun
Level2
Stages10
Roundsapprox. 230
Shot in1 day
Entry fee65€ repas compris
Payment
Prepayment only, within 15 days after subscription,(failure will inclure deleted slot without further notice), by money transfer to:


Chèque à l'ordre du : Tir Sportif Côte d'Argent Chez Mr Alex LAUREL 2 avenue des Dauphins 64600 ANGLET
Please take care that it is identifiable who was paid for!

Statusfinal
ContactCaroline Urbain
38 Rue Brunel
75017 Paris
E-Mail: curbain@fftir.org
Phone: 0158054528
MatchdirectorLAUREL Alex
RangemasterJean-François DESAUGERE
StatsdirectorPhilippe CHAPUIS
Announcementhtml (Tue 27 Jul 2021 11:10:48 AM CEST)
Competitor listhtml

 Registration closed
Division \ Category  --- LadySeniorSuperSeniorSumSénior
Open412411 
Standard1266428 
Production3236647 
Classic2 114 
Production Optics8 4214 
Ouvert    11
PCC313310 
Sum611122201151
FRA115

Squad 1Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0Squad 2Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Alex RibesFRAProduction OpticsOverall1green Frédéric ClavelFRAClassicSenior
2green Arthur BenkemounFRAProduction OpticsOverall2green Alexandra ClavelFRAStandardLady
3green Nicolas BonninFRAProductionOverall3green Patrick BadaireFRAProductionSuperSenior
4green Thierry SimoninFRAProduction OpticsOverall4green Olivier CazenaveFRAPCCSenior
5green Julien PalacinFRAProductionOverall5green Julien Soares FerreiraFRAProductionOverall
6green Yohan DespeauxFRAProductionOverall   
7green Philippe Ganeman-valotFRAProductionSenior   
      
Squad 3Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0Squad 4Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Philippe ChappuisFRAProduction OpticsOverall1green Filop LanzaFRAOuvertSénior
2green Michel RibeiroFRAOpenOverall2green Jean-Jacques VignauFRAOpenOverall
3green Stephane LoctauxFRAStandardSenior3green Jean-François DesaugèreFRAPCCSuperSenior
4green Gérald MarsolFRAProductionOverall4green Jeanpierre LahetFRAOpenSenior
5green Valerie d' ALIAFRAProductionLady5green Cyril DupréFRAProductionOverall
6green Pierre-louis ChauvotFRAProduction OpticsSenior6green Thierry BreyFRAStandardOverall
7green Philippe StreiffFRAProduction OpticsOverall7green Dominique TissierFRAProductionOverall
      
Squad 5Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0Squad 6Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jeremie CadetFRAProduction OpticsOverall1green Jean-Luc EstagnasieFRAProduction OpticsSuperSenior
2green Diane BailliuFRAProductionLady2green Jacques AlonsoFRAProductionSuperSenior
3green Jean MervilleFRAProductionOverall3green Yanick DonatiFRAStandardOverall
4green André CollardFRAStandardSuperSenior4green Patrick CoignaudFRAProductionOverall
5green Paul ReyFRAProductionOverall5green Francois DelormeFRAClassicOverall
6green Lilian RenaudFRAProductionOverall6green Jonathan PasquierFRAStandardOverall
7green Jean-Yves BruzacFRAOpenSuperSenior7green Thierry MaurinFRAProductionOverall
8green Xavier HarrietFRAStandardOverall8green Pascal PepyFRAPCCSenior
      

Squad 7Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0Squad 8Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jean Pierre BaillonFRAStandardSuperSenior1green Jean Paul CassignacFRAProductionSenior
2green Alexandre TostainFRAProductionSenior2green Carine BlanquetFRAPCCLady
3green Thomas LandrotFRAProductionOverall3green Antony AgrinierFRAOpenOverall
4green David ChappéFRAProductionSenior4green Ludovic MarabeufFRAStandardOverall
   5green Olivier van De casteeleFRAProduction OpticsSenior
      
Squad 9Friday PM 8h00Slots: 0, free: 0Squad 10Saturday 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Gilles Jean pierreFRAStandardSenior1green Laurent BonifaitFRAClassicSuperSenior
2green Daniel CasanovaFRAProductionSuperSenior2green Laurent SicardFRAStandardOverall
3green Edouard BoixSabataFRAProductionOverall3green Christophe GilantFRAPCCSenior
4green Frederic BoulangerFRAProductionOverall4green Philip TerryFRAProductionSuperSenior
5green Chantal PaulusFRAStandardLady5green Aurélien SalcedoFRAProductionOverall
6green Didier PaulusFRAProduction OpticsOverall6green Frédéric ValesmesFRAProductionOverall
7green Jean marc VerhelstFRAProductionSenior   
8green Vincent SaxeFRAProductionSenior   
      

Squad 11Saturday 8h00Slots: 0, free: 0Squad 12Saturday 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Patrick BaculardFRAStandardOverall1green Stéphane GuillardFRAOpenOverall
2green Yohann LepelletierFRAProductionOverall2green Lionel BuathierFRAProductionOverall
3green David FranceschiFRAProductionOverall3green Stephane LegliseFRAStandardOverall
4green Valentin CastagnaFRAProductionOverall4green Audrey RebillierFRAStandardLady
5green Bogdan TyminskiFRAProductionSuperSenior5green Pascal Dos santosFRAProduction OpticsSenior
6green Luc AubespinFRAProductionOverall6green Lynne GarlickFRAStandardLady
   7green Patrick CarpentierFRAProduction OpticsSuperSenior
   8green Laurent DaudeFRAPCCOverall
      
Squad 13Saturday 8h00Slots: 0, free: 0Squad 14Saturday 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Christophe PironFRAProductionOverall1green Nicolas AndreolettiFRAStandardOverall
2green Brice LatgerFRAProductionOverall2green JEAN-GUY BecretFRAClassicOverall
3green Edouard TriquetFRAStandardOverall3green Fabien BernardFRAProduction OpticsOverall
4green Jean-François PellegriniFRAOpenSuperSenior4green Cyrill MorenoFRAProductionOverall
5green Philippe MorenaFRAStandardSenior5green Sebastien ArmendarizFRAProductionOverall
6green Laetitia NohetFRAStandardLady6green Stephan MarcaisFRAProductionOverall
   7green Nicolas HumilierFRAProductionSuperSenior
   8green Patrick MorinFRAStandardSuperSenior
      
Squad 15Saturday 8h00Slots: 0, free: 0Squad 16Saturday 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Hervé DenysFRAOpenSuperSenior1green Phil. JourdeFRAPCCSuperSenior
2green Patrice Gimat-LatuFRAStandardSuperSenior2green Wilfried DruartFRAPCCOverall
3green Régis VicenteFRAStandardOverall3green Daniel OsterFRAProduction OpticsSenior
4green Eric MartinFRAProductionOverall4green Mireille BizouarnFRAStandardLady
5green Thomas LandrotPCCFRAPCCOverall5green Eric BizouarnFRAOpenSuperSenior
6green Fabian CarratalaFRAProductionOverall6green Nathalie CableFRAOpenLady
   7green Xavier CableFRAStandardSenior
   8green Philippe DarosFRAStandardSenior
      

Squad 17Saturday 8h00Slots: 0, free: 0Squad 18Saturday 8h00Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Estelle CassaniFRAProductionLady   
2green Serge EsteveFRAPCCSuperSenior   
3green Alexandre ArmenierFRAStandardOverall   
4green Thierry RoquesFRAOpenSenior   
5green Pierre PivotFRAProductionOverall   
6green Frederic RoratoFRAStandardSenior   
7green Karim GuedraFRAProductionOverall   
8green Nicolas BeghinFRAProductionOverall   
      
Squad 19Saturday 8h00Slots: 0, free: 0Squad 20Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      

Squad 21Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0Squad 22Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 23Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0Squad 24Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 25Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0Squad 26Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 27Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0Squad 28Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 29Sunday 08:00hSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategory
   
Squad 99waiting listSlots: 0, free: 10
No.NameRegionDivisionCategory
1red Andy CanaliFRAStandardOverall
2red Herve ClouetFRAStandardSuperSenior
3red Gael GilibertFRAProductionOverall
4red Kevin BuissonFRAProductionOverall
5red Wayne DickinFRAPCCSuperSenior
6red Andre Truong vinh tongFRAPCCSuperSenior
7red Jérôme CzykajloFRAOpenOverall
8red Olivier ChrapkiewiczFRAProductionSenior
9red Cesard MeiFRAStandardSuperSenior
10red Philippe AmandjulesFRAStandardSuperSenior
11red Luca FanzuttiFRAProductionOverall
12red James SimsonFRAClassicSuperSenior
13red Guillaume MaurelFRAProductionOverall
14red Thierry VincentFRAStandardOverall
15red Jerome CzykajloFRAOpenOverall
16red Patrick BenoitMONProduction OpticsSuperSenior
   
red: new or unclear or not paid (16)
green: confirmed / paid (115)