Home Impressum Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Version 3.1.6 
de en fr nl es pt ru hu pl

Tenerife Open 2021

RegionESP
ClubClub Deportivo Siete Alfas del Atlantico
LocationC/ Via de Ronda km. 3 , 38208 San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife
Date10.-12.12.2021
Deadline04.12.2021 23:00
Match typeIPSC Handgun,
Level3
Stages16
Roundsapprox. 290
Shot in2 x 1/2 days
Entry feeEUR 120,-
PaymentCAJASIETE, CAJA RURAL, S.C.C.
C/ REAL OROTAVA 33
38359 RAVELO
S/C DE TENERIFE (ESPAÑA)
IBAN: ES91 3076 0700 9826 3142 7727
BIC: BCOEESMM076
Statusfinal
ContactRalf Trautmann
Hofanger 4
86859 Igling
Tel.: +49 176 55051462
E-Mail: rt@1rt.de
MatchdirectorEDUARDO DE COBOS ABREU Info Tel: +49 176 55051462
RangemasterBUENAVENTURA DARIAS MEDINA
Statsdirectorn.n.
Announcementhtml (Sun 19 Sep 2021 08:03:03 PM CEST)
Competitor listhtml
First name
Name
E-mail
Region
Division
Category
Power factorMinorMajor
Squad
RO
Sponsor
Comment
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Division \ Category  --- LadySeniorSuperSeniorSum
Open5 319
Standard 1315
Production712111
Classic  112
Production Optics327 12
Sum15416439
GER13
NED11
SWE11
EST2
DEN2
presidentsmedals2
presidentsmedals1

Squad 0Friday (ROs / helpers only)Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategory
   

Squad 1Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 0Squad 2Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 4
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Ralf TrautmannGERStandardSenior1red Anders Brath UrbanDENProductionOverall
2red Karl-Heinz HilbigGERStandardSuperSenior2red Anders BengtssonSWEProduction OpticsOverall
3red Jens KönigsdorfGERClassicSenior3red Hänry BengtssonSWEProduction OpticsOverall
4red Dominic OttoGEROpenOverall4red Linda PåhlmanSWEProduction OpticsLady
5red Oliver WinklerGEROpenSuperSenior5   
6red Lars HagemannDENProduction OpticsSenior6   
7red Michael Paul TheiligGERProduction OpticsSenior7   
8red Stefan AnnellSWEOpenOverall8   
      
Squad 3Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 8Squad 4Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 8
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
Squad 5Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 8Squad 6Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 8
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
Squad 7Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 8Squad 8Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 7
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1   1red Jens SöderlundSWEOpenSenior
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      

Squad 9Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0Squad 10Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Aare SosaarESTClassicSuperSenior1red Leo van Der SlotNEDOpenSenior
2red Silva SosaarESTProduction OpticsLady2red Ruud MolenaarNEDStandardSenior
3red Martin KunzGERProductionOverall3red Gert De RuijterNEDProduction OpticsSenior
4red Olga DausGERProductionLady4red Henk SalomonsNEDProduction OpticsSenior
5red Ricardo SolerSWEProductionOverall5red Thomas SpierenburgNEDStandardSenior
6red Niclas DalSWEProduction OpticsSenior6red Jan DoetsNEDOpenSenior
7red Mikael SchelénSWEOpenOverall7red Killy PhilippusNEDOpenOverall
8red Marcus NorbergSWEOpenOverall8red Sjef WaubenNEDProduction OpticsSenior
      
Squad 11Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 6Squad 12Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 6
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Danny SchoknechtGERProductionOverall1red Alexander FleischerGERProductionOverall
2red Axel ZarmstorfGERProductionOverall2red Franziska MannGERStandardLady
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
Squad 13Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 2Squad 14Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 8
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Robert KochGERProductionSenior1   
2red Kent StangvikSWEProduction OpticsSenior2   
3red Jeff van GeestNEDProduction OpticsOverall3   
4red Patrick DumayNEDProductionSenior4   
5red Koos van GeestNEDProductionSuperSenior5   
6red Robert ErikssonSWEProductionOverall6   
7   7   
8   8   
      
Squad 15Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 8Squad 16Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 8
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      
red: new or unclear or not paid (39)
green: confirmed / paid (0)